Bahçe faydaları - Hakkı COSGUN kişisel web sayfası

Go to content

Main menu:

Bahçe faydaları

bahcecilik

Bahçeciliğin Faydaları Boldur
Kendi yiyeceğinizi yetiştirmenin faydaları, sağlıklı yiyeceklere hazır erişimin ötesine geçer. Psikolojik ve sosyal yönleri fazla tahmin edilemez. Araştırmalar, bahçıvanların zaten bildiklerini kanıtladı: bahçıvanlık terapisi gerçek.

Bahçe alanınızda olmaktan kendinizi iyi hissettiğinizi biliyoruz ve çocukları bahçe işlerine dahil etmek, bir tohum ekmenin ve onun yiyeceğe dönüşmesini izlemenin sevincini onaylayan, yaşam boyu olumlu anılar yaratabilir.

“Zafer Bahçesi” kavramı yaygın hale geldi ve bu, hükümetin fazla teşviki olmadan. Biz Zafer Bahçesi hareketinin büyük hayranlarıyız.

Gıda Güvenliği
GardensAll.com misyonunun bir parçası da gıda güvenliğini desteklemektir.

Dünyanın çoğunu savaş zamanı durumuna sokan devam eden bir salgın olduğu düşünüldüğünde, gıda üretimi ve gıda bulunabilirliği en yüksek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Hiçbir zaman sosyal izolasyon, evde kalma kısıtlamaları ve tüm bunlarla ne zaman biteceğimize dair kesin bir zaman çerçevesi içeren koşullarda bulunmadık.


Bu makalenin Mart 2020'deki orijinal yazımı itibariyle kış bahçesiyle işimiz bitmek üzere. Şimdi bahar ekimi ve ekim zamanı.

İşte rezidanstaki bahçe sanatçımız Coleman Alderson'dan kısa bir klip.


Bir Zafer Bahçesi Dikmek Fark Yaratabilir
Yetiştirdiğiniz gıda bildiğiniz gıdadır (iyi ve sağlıklı).
Ekstra yiyecekler paylaşılabilir veya gelecek için saklanabilir .
Çimleri arka bahçeye veya yenilebilir manzaraya dönüştürün
Kendine güven - bahçeniz ve kileriniz dolu olduğunda boş ürün kutuları hakkında endişelenmeyin
Dış dünyaya ve mikroplara daha az maruz kalma riski
Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olmak için daha taze (ve umarım organik) olduğu için mağazadan satın alınandan daha sağlıklı
Bahçe tedavisi , güneş ışığında ve temiz havada sağlıklı egzersizdir (her ikisi de dezenfektandır)
Moral, egzersiz, güneş ve toprak mikropları yoluyla ruhları ve depresyonu artırır ve kaldırır .
Bahçıvanlık, mağazalara gitmek için harcanan zaman ve enerjiden ekonomik tasarruf sağlar.
Mağaza ürünlerini satın almamak, yiyecek almak zorunda olanlar için daha fazlasını sağlar.
Aile çiftliği gibi aile bahçeciliği, becerileri öğreten ve yaşam için hatıraları birleştiren olumlu deneyimler yaratır (aile mirası)
NY, Westchester County'deki Pandemik Zafer Bahçesi fesleğen, biberiye, kabak içerir- Resim Getty Images'dan Canva aracılığıyla Andrew Grossberg
Westchester County, NY'deki Pandemik Zafer Bahçesi – Andrew Grossberg'in Canva aracılığıyla Getty Images'den aldığı görüntü
Daha Fazla Gıda ve Sağlık Yetiştirmenin 14 Yolu
Yeni bahçe yataklarıyla yemek bahçe alanınızı genişletin
Dikey olarak büyüyerek yerden tasarruf edin
Mahsul rotasyonu ve refakatçi ekim için ardıl ekim
Yerden tasarruf sağlayan, direk fasulyesi , bezelye, kabak, salata yeşillikleri, domates, salatalık gibi yüksek verimli ürünler
Mümkün olduğunca çok yıllık sebze dikin
Tüm yiyecek artıklarınızı saklayın ve kendi organik kompostunuzu yapın
Zamandan, yerden ve topraktan tasarruf etmek için saman balyalarında büyütün - saman balyası bahçeciliğinin faydalarını görün
Bitki kulelerinde ve diğer kaplarda (iç veya dış mekanlarda) büyütün
Yarı gölgeli yerlerde gölgeye dayanıklı bitkiler
Yenilebilir peyzaj bitkileri yetiştirin – gıda düzenleme fikirlerine bakın
Mikro yeşillikler ve filizler yetiştirin
Buz örtüleri ve cloches kullanmaya erken başlayın
Eklenen lezzet ve besinler için mutfak otları yetiştirin
Soğuk algınlığı ve grip için şifalı otlar ve mantar önleyici bitkilerden oluşan bir bahçe dikin
Her bahçıvanın bir sonraki büyüme sezonunu daha fazla büyümek ve daha iyi büyümek için yeni bir başlangıç ​​olarak gördüğünü biliyoruz. Bir Zafer Bahçesi dikme çağrısının, bu yıl her zamankinden daha fazla bahçecilik yapmanız için size ilham vermesini umuyoruz. Bunu ailenizi, topluluğunuzu ve ülkemizi desteklemek için yapın.

İngiltere'de savaş zamanı çiftçiliği hakkında çok ilginç bir belgesel drama için bu BBC film serisine göz atın. Tüm bölümleri izledik ve sonuç olarak, bir Zafer Bahçesi'nin en zorlu koşullar altında ne tür hizmetler sunabileceğini topladık.


Bahçeli Köy Rüyası
Topluluk bahçeleri, şehirliler ve kendi bahçeleri için yeterli alana sahip olmayanlar için harika bir fikirdir.

Ancak, her evin bir bahçesinin olduğu ve şebekeye bağlı veya şebekeden bağımsız olma kapasitesine sahip olduğu koca bir mahalle hayal edin. Bu ne kadar harika olurdu!

Böyle bir bahçecilik topluluğu yaratmayı hayal ediyoruz. Herhangi birini biliyorsanız, lütfen bize bildirin , böylece kontrol edip onlardan öğrenebiliriz.

Zafer Bahçenizi Bize Bildirin!
Arkadaşlar, e-postalarınızı , yorumlarınızı ve fotoğraflarınızı bekliyoruz. Bahçenizi Zafer Bahçesi yapmak için bu sezon bir şey yapıyorsanız lütfen bize bildirin. Size en iyi ve en parlak umutlarımızı gönderiyoruz.

Zafer tohumlarını ek! Kendi sebzelerinizi ekin ve yetiştirin. Her bahçe bir mühimmat fabrikası.


Columbia'nın tohum ektiği Birinci Dünya Savaşı dönemi ABD zafer afişi.
Güvende olabilirsin, peki ve büyümeye devam et!
Coleman Alderson
Coleman Alderson
G. Coleman Alderson bir girişimci, arazi yöneticisi, yatırımcı, bahçıvan ve Mountain Whispers: Days Without Sun adlı romanın yazarıdır . Coleman, tezinin bahçecilik, park planlaması, tasarımı ve bakımı üzerine odaklandığı Penn State'den yüksek lisans derecesine sahiptir. Phi Kappa Phi Honor Society üyesi ve 27 yıldır lisanslı müteahhitlik yapıyor. Ama hiçbir şey benim kırk yıllık tarladan ve bahçeden aldığım dersleri geçemez. Ve bahçede, hayatta olduğu gibi, her zaman ilginçtir çünkü o dersler asla bitmez! ”Coleman Alderson

https://www.foxbusiness.com/lifestyle/americans-growing-food-coronavirus-pandemic [ ↩ ]
0 3    3
Hisseler
Referanslar
Referanslar
↑ 1 https://www.nal.usda.gov/exhibits/ipd/small/exhibits/show/victory-gardens/victory-garden-aids
FDA Uyumluluğu
Bu web sitesindeki bilgiler Gıda ve İlaç İdaresi veya başka bir tıbbi kuruluş tarafından değerlendirilmemiştir. Herhangi bir hastalığı veya hastalığı teşhis etmeyi, tedavi etmeyi, iyileştirmeyi veya önlemeyi amaçlamıyoruz. Bilgiler sadece eğitim amaçlı paylaşılmaktadır. Bu web sitesindeki herhangi bir içerik üzerinde hareket etmeden önce, özellikle hamileyseniz, emziriyorsanız, ilaç kullanıyorsanız veya tıbbi bir durumunuz varsa, doktorunuza danışmalısınız.

 
Sayaç
kişi ziyaret etmiştir.
Back to content | Back to main menu